DOĞUM VE KADIN SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİ, 13. BASIM,

  DOĞUM VE KADIN SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİ
Ürün Adı / Kodu
:
DOĞUM VE KADIN SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİ
Eklendiği Tarih
:
1/15/2016
Ürün Kategorisi
:
HEMŞİRELİK KİTAPLARI
Ürünün Fiyatı
:
75,00 TL
Kısa Açıklama :
:
DOĞUM VE KADIN SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİ, 13. BASIM
Ürün Hakkında Detaylı Bilgi ve Resimler :

DOĞUM VE KADIN SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİ, 13. BASIM

Kadınla ilgili uluslar arası konferanslarda, kadının güçlendirilmesinin hem bir amaç hem de insanlığın yaşam standartının yükseltilmesinde bir araç olduğu belirtilmekte ve bu nedenle kadınların ulaşıla­bilir en yüksek standartta fiziksel ve zihinsel sağlığa sahip olmaları gerektiği önemle vurgulanmaktadır.

Görüldüğü gibi kadın sağlığının güçlendirilmesi ile sadece kadının kendi özelinde değil aynı zamanda toplumsal düzeyde geniş boyutlu bir yarar da sağlanmış olacaktır. Elinizdeki bu kitap böylesine önemli bir konu alanına sahip olan doğum-kadın sağlığı ve hastalıkları ile ilgili derslerin hemşire ve ebe eğiticiler ve öğrenciler için daha yararlı ve kolay işlenebilmesine katkı sağlamak amacı ile hazırlanmıştır.

Kitabın içeriği ülkemizdeki hemşirelik ve ebelik lisans müfredat programındaki doğum- kadın sağ­lığı ve hastalıkları konuları ile ilgili dersleri destekleyecek şekilde planlanmıştır. Kitap yazım için hazırlanırken öğrencinin ihtiyacı olan kullanabileceği bilgileri kapsaması amaçlanmış, bu nedenle konular mümkün olduğu kadar ayrıntılardan arındırılarak yazılmıştır. Ancak bilginin hızla geliştiği çağımızda her basım ile birlikte ihtiyaç duyulan yeni bilgiler ve düzenlemeler kitaba kaçınılmaz olarak girmektedir.

Bir önceki basımda aile planlaması bölümü içinde yer alan infertilite konusu genişletilerek "İnfertilite ve Yardımcı Üreme Teknikleri" başlığında yeni bir bölüm olarak kitaba eklenmiş, Doğum Eylemi, Yenidoğan Beslenmesi, Riskli Yeni Doğan ve Aile Planlaması bölümleri yeni bilgilerin ışığında yeniden düzenlenmiş, kitap içeriği yazım ve imla hataları, konu ve tablo başlıkları, şekillerin daha anlaşılır olması açısından dikkatle gözden geçirilmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştı. Bu basımda da "Doğum Sonu Dönemde Riskli Durumlar" (bölüm 20) yeniden gözden geçirilerek genişletilmiştir.

Her basımda daha iyi olması için üzerinde çalıştığım kitabın bu basımının da hemşirelik ve ebelik öğrencilerine, eğitimcilerine ve meslektaşlarımıza yararlı olmasını dilerim.

Ankara 2014   Prof. Dr. Lâle TAŞKIN

ISBN9759466104
Basım Yılı2015
Basım Sayısı13. BASIM
Sayfa Sayısı758
Kitap DiliTÜRKÇE
Yazar(lar)Prof.Dr. Lale TAŞKIN
Resimleri orjinal boyutlarında görmek için küçük resimlerin üzerini tıklayınız.
Fiyatı : 75.00 TL
 
Fiyatı : 65,00 TL
 
Fiyatı : 110,00 TL
 
Fiyatı : 54,00 TL
 
Fiyatı : 108.00 TL
 
Fiyatı : 50.00 TL
 
Fiyatı : 35,00TL
 
Fiyatı : 35.00 TL
 
Aktif Ziyaretçi : 1 | Bügün Tekil : 108
MEDICAL KİTABEVİ
Telif Hakkı : 1981-2019
Toplam Ziyaret : 1248921